Slow life – jak wprowadzić tę zasadę do naszego domu?

Slow life w modnyw wykonaanu

Dzisiejszy człowiek ciągle gdzieś się śpieszy, a czasu wciąż mu brakuje. Jeżeli masz już dość ciągłego pośpiechu, to idea slow life powinna przypaść Ci do gustu. Dobrym miejscem na jej wprowadzenie jest wnętrze mieszkania, a my podpowiadamy jak je zaaranżować, żeby było zaprzeczeniem życia w pośpiechu!

Pojęcie slow life swój początek ma w idei slow food. Te powstało jako przeciwieństwo tak zwanych fast foodów, które wcale nie są korzystne dla naszego zdrowia. Chodzi tu o zwrot w kierunku jedzenia wysokiej jakości, które nie jest przygotowywane w pośpiechu, ale z dbałością o każdy składnik. Z czasem trendy z dopiskiem slow pojawiły się również w modzie i w świecie wnętrzarskim. I to właśnie na nim się dzisiaj skupimy. Podpowiemy jak sprawić, żeby Twoje mieszkanie było spokojnym azylem, który jest zgodny z zasadami slow life.

Slow life w Twoim domu

idealne wykonanie Slow lifeIdea slow life we wnętrzach polega na tym, żeby jak najbardziej ograniczyć wrażenie chaosu. A do tego może doprowadzić posiadanie zbyt wielu przedmiotów, których w rzeczywistości wcale nie potrzebujemy. Wrażenie to potęguje problem z utrzymaniem porządku, z którym z pewnością zmagamy się w pewnych sytuacjach. A o tym, że czasami porządek naprawdę ciężko jest utrzymać, też niejednokrotnie mogliśmy się przekonać.

Dlatego pierwszym krokiem w kierunku slow life jest pozbycie się nadmiaru z każdej części naszego mieszkania. Z szafy, kuchni, biurka, łazienki i wszystkich innych miejsc. Mniej przedmiotów sprawi, że zdecydowanie łatwiej będzie nam utrzymać porządek, a jednocześnie nasze mieszkanie nie będzie sprawiało wrażenia zagraconego.

Minimalizm i porządki to podstawa slow life!

Często boimy się tego, że wprowadzenie zasady minimalizmu do wnętrza może skutkować tym, że wnętrze nie będzie wyglądało przytulnie. Nic bardziej mylnego – przepychowi również daleko jest do budowania takiego wrażenia. Dlatego warto jest dokładnie przyjrzeć się całemu wyposażeniu naszego domu i zadecydować, czy wszystko jest nam rzeczywiście potrzebne.

Warto również pomyśleć o tym, żeby zorganizować sobie przestrzeń, w której będziemy mogli odpoczywać. Takie działanie zdecydowanie wyjdzie nam na dobre. W końcu czasami każdy potrzebuje naładować baterie, a we własnym domu robi się to najlepiej.