Tuniki – moje przemyślenia

Kategorie Moda

Tuniki damskie mają swoje korzenie w starożytnej historii. Dla wielu mężczyzn i niejednej kobiety, kojarzą się one z ubraniami noszonymi przez starożytnych Rzymian i Greków. Nowoczesne tuniki różnią się od swoich przodków sięgających kolan i zwykle kończą się trochę za biodrami. Przez całą historię tunika była kluczowym elementem garderoby, a każda era wprowadziła drobne modyfikacje stylu. Dziś tunika jest kombinacją koszuli i sukienki, i jako taka noszona jest wyłącznie przez kobiety.

Tuniki są wygodne w noszeniu i bardzo schlebiają twojej sylwetce, zwłaszcza że występują w różnych materiałach, kawałkach i stylach. Tunika jest określana jako element warstwowy, ponieważ nie jest wystarczająco długa, aby można ją było nosić samodzielnie – wymaga choć pary szortów, legginsów czy w najgorszym razie rajstop. Jeśli kobiety szukają ubrań, które mają być noszone jako samodzielna część, mogą do nich podchodzić jak do mini-sukienki, ale warto zadbać o jakiś ukłon w stronę skromności (zwłaszcza jeśli masz w planach się schylać). Dopasuj do nich leginsy lub rajstopy. Kolejnym pozytywnym elementem związanym z tymi ubraniami tunik jest to, że można je nosić w każdym sezonie. Kobiety mogą stwierdzić, że posiadają już wiele elementów dodatkowych, które będą bardzo ładnie współgrać z tunikami.

Zatem, skoro tuniki są tak świetne, pojawia się proste pytanie. Co nosić z nimi? Jak dobrać odpowiedni dół do tego topu? Ogólnie rzecz biorąc, tuniki nie są wystarczająco długie, aby można było je nosić bez jakichś ładnych spodni lub legginsów. Dobranie dobrego dołu, czy to spodni, legginsów, dżinsów, spódnicy czy szortów, pozwoli kobietom całkowicie zmienić wygląd swojego stroju i może przemienić tunikę z nieformalnego stroju do bardzo eleganckiej kreacji. Do tego nie należy zapominać o akcesoriach. Biżuteria, buty, a nawet dobrze dobrana torebka mogą pomóc w uzyskaniu bardzo dobrego wyglądu. Tuniki są idealne gdy chcesz ubierać się warstwowo – pod spód możesz nałożyć ciepły podkoszulek lub krótką haleczkę na ramiączkach, a na wierzch możesz narzucić rozpinany sweterek, blezer albo żakiet, w zależności od pogody i nastroju. Jak widać, to bardzo wszechstronny ciuch.